dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Plecak – element ekwipunku biegającego

Dla biegaczy, zwłaszcza profesjonalnych, najważniejsze są dobre buty biegowe. To pierwszy istotny wydatek, dla tych którzy łapią biegowego bakcyla. Szybko jednak zauważają, że choć na bieganie zabierają niewiele rzeczy (klucze, dokumenty, telefon, woda) to trudno rozlokować je tak, by nie przeszkadzały podczas biegu.

Plecak biegowy

Klucze brzęczą w kieszeni, telefon może wypaść i się rozbić… Dlatego elementem ekwipunku, który znacząco poprawia komfort biegania, jest obok dobrych butów biegowych plecak biegowy. Jest to konstrukcja nietypowa, ale też nietypowe jest jej zastosowanie. Ma być wygodny i nie przeszkadzać. Z tego też względu pojemność plecaka biegowego jest zwykle bardzo niewielka. Rekompensuje to jednak praktycznością.

Wyposażenie plecaka

Zwykle plecak biegowy wyposażony jest w liczne, choć niewielkie kieszenie, które zapewniają łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych drobiazgów, po które można sięgać nie przerywając biegu. Bardzo ułatwia to życie. Dlatego plecak biegowy jest drugą rzeczą, po jaką sięgają biegacze zaraz po dobrych butach biegowych.

super-sylwetka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *