Polacy coraz bardziej lubią spędzać czas aktywnie. Szczególnie latem, przy słonecznej pogodzie chętnie siadamy na nasze jednoślady. Z myślą o wspieraniu tego rodzaju aktywności, powstał Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Poza tym, budowa i owocna promocja szlaku, wpłynęła na rozwój turystyki w regionach wschodniej Polski. A wszystko to, dzięki współpracy pięciu województw i przy wsparciu finansowym z UE.
Turystyka rowerowa we wschodniej Polsce
Ta wyznaczona trasa rowerowa jest najdłuższa w naszym kraju, ma ponad 2000km, a do tego dochodzą jeszcze drogi łącznikowe i boczne. Dzięki dokładnemu planowaniu przebiegu, szlak rowerowy poprowadzono przez wyjątkowo atrakcyjne tereny. Pokonując kolejne kilometry Green Velo, przejedziemy przez pięć parków narodowych i piętnaście parków krajobrazowych. Między innymi odwiedzimy największy w Polsce, Biebrzański Park Narodowy czy Suwalski Park Krajobrazowy, z najgłębszym w kraju jeziorem Hańcza. Spośród innych atrakcji położonych wzdłuż szlaku, warto wspomnieć o „Perle Renesansu”, czyli pięknym Zamościu. Z kolei w Elblągu, leżącym na końcu (lub początku) Green Velo, czeka na nas atrakcja unikalna na skalę światową – rejs statkiem po trawie.
Wschodni Szlak Rowerowy
Najlepsze jest to, że Wschodni Szlak Rowerowy ma łagodny profil i nawet gdy rzadko siadamy na rower, wycieczka na pewno będzie przyjemnością. Wygodną infrastrukturę stanowi gęsta sieć MOR-ów i MPR-ów – to odpowiednio Miejsca Obsługi Rowerzystów i Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Wprawni cykliści, bez problemu, mogą zaplanować przejechanie całej trasy. Natomiast mniej zaawansowani amatorzy dwóch kółek, również mają z czego wybierać, bo każda część szlaku Green Velo stanowi nie lada atrakcję.
Sprawdź także: NAJBARDZIEJ FASCYNUJĄCE I CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE