Lifestyle

Jak najtaniej wysłać paczkę do USA?

Jak najtaniej wysłać paczkę do USA?

Liczna emigracja sprawia, że przesyłki za granicę są coraz bardziej popularne. Ludzie w poszukiwaniu lepszej pracy osiedlają się poza rodzimym krajem, a bliscy przesyłają im paczki różnego rodzaju. Bez wątpienia Stany Zjednoczone są jednym z najczęstszych kierunków, do których nadawana jest spora ilość przesyłek. [

W tym artykule wyjaśnimy, ile kosztuje kurier do USA, a także podpowiemy, jak prawidłowo nadać taką paczkę.

Wysyłka paczki do USA

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która ma w Stanach Zjednoczonych rodzinę. Należy podkreślić, że prawie 10 mln Polaków mieszka w USA i wielu z nich utrzymuje stały kontakt ze swoją rodziną z Polski. To oczywiście oznacza, że regularnie wymieniają ze sobą paczki oraz listy. W okresie Świąt Bożego Narodzenia wysyłanych jest najwięcej przesyłek, jednak w innych porach roku kurierzy też mają sporo roboty. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy kurierskiej to powinieneś wejść na stronę brokera kurierskiego i porównać wszystkie dostępne oferty.

Jak najtaniej wysłać paczkę do USA? Poznaj możliwości brokera

Broker kurierski, czyli pośrednik między klientem a kurierem, to najlepsza cenowo opcja, dzięki której masz pewność, że nie przepłacisz. W dzisiejszych czasach wysłanie paczki za ocean jest dziecinnie proste i nikt nie powinien mieć z tym problemów. To, jak długo idzie paczka, jest zależne od kilku czynników. Istotny jest oczywiście środek transportu, a także to, czy paczka jest zwykła, czy też priorytetowa. Należy pamiętać, że ważne są także wymiary przesyłki. Z reguły droższe są paczki do USA o nieregularnych kształtach, dlatego większość osób wybiera klasyczne opakowania.

Jak zamówić kuriera do USA?

Trafnie wskazuje się, że wysłanie przesyłki drogą morską to najtańszy rodzaj transportu. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ takie przesyłki docierają do odbiorcy dopiero po kilku tygodniach. Brak ograniczeń co do maksymalnej wagi może być zaletą tego rozwiązania. Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie, to powinieneś wybrać transport lotniczy. Wystarczy zdecydować się na opcję priorytetowej przesyłki, która powinna dotrzeć do adresata w ciągu 3-4 dni roboczych.

Co można wysłać w paczce do USA?

Trzeba pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia, co do rzeczy, które mogą zostać wysłane w paczce. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że zakazane jest wysyłanie perfum, biżuterii, broni, papierosów oraz alkoholu. Nie można też wysyłać żywności, ale wyjątkiem są wyroby domowe przeznaczone do odbiorcy prywatnego.

Paczka do USA krok po kroku

Jeśli chcesz zamówić kuriera do USA, to musisz najpierw wypełnić prosty formularz. Konieczne jest podanie dokładnych wymiarów oraz wagi paczki, dzięki czemu dowiesz się, ile będzie kosztować. Kolejny krok to określenie, czy przesyłka jest standardowa. Chodzi tu o to, czy paczka ma regularne kształty i jest zapakowana w karton. Przesyłkę można także ubezpieczyć, jeśli wysyłasz drogocenne rzeczy. Po wprowadzeniu wszystkich informacji powinna wyświetlić Ci się lista dostępnych przewoźników. Z pewnością przemyślany powinien być wybór firmy kurierskiej do współpracy. Klientów może odstraszyć mało atrakcyjna oferta oraz długi czas dostawy. Na koniec wypada wspomnieć, że zdarzają się opóźnienia w dostarczaniu paczek. Niestety nie da się wszystkiego przewidzieć, dlatego klienci powinni być wyrozumiali, a do czasów realizacji – od 3 do 7 roboczych – doliczyć też czas na odprawę celną.

Udostępnij