Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak wybrać karmę dla królika?

15 grudnia 2021 Jak wybrać karmę dla królika

By zadbać o zdrowie królika, należy podawać mu dobrej jakości karmę, świeżą zielonkę i odrobinę pasz objętościowych suchych. Takie połączenie zapewni pupilowi świetną kondycję i samopoczucie. Karmy dla królików pod postacią granulatu są uzupełnieniem ich diety, która powinna składać się przede wszystkim z produktów świeżych.

Karma dla królika miniaturki

Żywienie królików miniaturek powinno opierać się głównie na podawaniu im wysuszonego siana, które dostarczy błonnika i zadba o zęby. Dobrze jest wzbogacić dietę o suszone zioła, gałązki i niewielką ilość warzyw oraz owoców. Gotowe karmy dla królików miniaturek zapewnią zwierzętom skoncentrowaną dawkę niezbędnych składników odżywczych. Warto wybierać produkty z dużą zawartością błonnika. Pokarm powinien składać się w całości z przetworzonych kawałków ziół, traw, kwiatów, warzyw i owoców. Nie może zawierać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów oraz dużej ilości cukru. Dobra karma dla królika dostarczy pupilowi witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych i wapnia, a także umożliwi ścieranie zębów. Nie może natomiast zastąpić w całości produktów świeżych.

O czym pamiętać przy wyborze karmy dla królika?

Karma dla królika wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego zwierzęcia. Granulat powinno się podawać maksymalnie trzy razy dziennie. Może stanowić 50% porcji podawanego pokarmu. Produkt musi zawierać naturalne, lekkostrawne i niskokaloryczne składniki. Powinien posiadać cząstki długich włókien umożliwiające ścieranie zębów. Dodatkowo warto kupić pokarm z prebiotykami w składzie. Najważniejsze jest dostarczenie pupilowi w granulacie witamin C i E, które chronią narządy przed wolnymi rodnikami. Beta-karoten wspiera z kolei odporność zwierzęcia i wpływa na produkcję przeciwciał. Karmy dla królików z dużą zawartością kwasów omega-3 i omega-6 zapewnią im lśniącą, gęstą i grubą sierść.

Przysmaki dla królików

Dietę królika warto wzbogacić podając mu od czasu do czasu zdrowe przysmaki. Wśród nich mogą się znaleźć chipsy owocowe lub warzywne, suszone sałatki z warzyw i owoców, chrupiące ciasteczka i batony z orzechów, wiórków kokosowych i zbóż.

Dieta królików musi składać się w większości ze świeżych produktów. Nie wolno przesadzać z ilością podawanych warzyw i owoców. Uzupełnieniem diety powinna być karma w formie granulatu oraz zdrowe przysmaki. Wszystkie te produkty zapewnią zwierzęciu dobrą kondycję i samopoczucie, a także zdrową, lśniącą sierść. Odpowiednie żywienie jest wyrazem troski o pupila.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez