Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Niezwykle ciekawe miejsca na Śląsku dla całych rodzin

11 grudnia 2020

Śląsk jest bardzo specyficznym rejonem w Polsce. Województwo Śląskie leży w południowo zachodniej części Polski, jest to rejon interesujący i ciekawy. Idealne miejsce na wycieczkę rodzinną i aktywny wypoczynek! Sprawdźmy więc, jakie są te ciekawe miejsca na Śląsku, gdzie trzeba się wybrać!

Ciekawe miejsce na Śląsku dla rodzin z dziećmi

Na Śląsku jest wiele ciekawych miejsc, w które warto się udać z całą rodziną. Są to miejsca gdzie można dobrze się bawić o każdej porze roku, także miejsce gdzie można zobaczyć wiele ciekawych zabytków i poznać historię danych miejsc. Nie wszystkie atrakcje są płatne, wiele z nich można zwiedzić zupełnie za darmo.

Zobacz także: ATRAKCJE DOLNEGO ŚLĄSKA NA WEEKEND I WAKACJE

Zamek w Będzinie

Jedną z najbardziej znanych atrakcji na Śląsku jest Zamek w Będzinie. Znajduje się on mianowicie na Szlaku Orlich Gniazd i jest sercem Zagłębia. To ciekawe miejsce na Śląsku przyciąga wielu turystów. Zamek góruje nad całym miastem, bo leży na wzniesieniu nad doliną Przemszy. Co ciekawe, został on wzniesiony już przez Kazimierza Wielkiego. Zamek posiada mury obronne, obecnie w środku znajduje się oddział Muzeum Zagłębia.

ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

las na śląsku

Górnośląski Park Etnograficzny i Park Śląski w Chorzowie

Kolejnym interesującym miejscem na Śląsku jest Górnośląski Park Etnograficzny oraz Park Śląski w Chorzowie. Wszystkie obiekty znajdujące się na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego pochodzą z XVIII i XIX wieku. Większość zachowanych się budynków jest z drewna i słomy, po wejściu na ten teren można się przenieść do starodawnej wsi.

Park Śląski w Chorzowie to miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zwiedzając ciekawe miejsca na śląsku, koniecznie trzeba odwiedzić Śląskie Wesołe Miasteczko zwane Legendią. To co wyróżnia to miejsce na tle całego kraju to fakt, że jest to najstarsze wesołe miasteczko w kraju. Na terenie Legendii działa mnóstwo atrakcji, które podnoszą poziom adrenaliny we krwi. Są to bez wątpienia atrakcje, które bawią i cieszą.

Co więcej, tuż obok Legendii znajduje się chorzowskie zoo. W miejscu tym można znaleźć wiele ciekawych okazów zwierząt. Ponadto, to miejsce gdzie można pospacerować i nacieszyć się piękną pogodą.

Rónież i Planetarium, które znajduje się w Chorzowie, jest bardzo cennym miejscem na mapie Śląska. To miejsce gdzie można zobaczyć kosmos w dużym przybliżeniu i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o gwiazdach.

NAJBARDZIEJ POPULARNE JASKINIE NA DOLNYM ŚLĄSKU

Koniakowskie koronki

Zwiedzając Śląsk koniecznie trzeba też zajrzeć do Koniakowa. Koniaków słynie ze swoich koronek, ręcznie wyrabianych. Koniaków razem z Jaworzynką i Istebną tworzą Trójwieś Beskidzką. W Koniakowie stworzono największą na świecie koronkę, została ona wpisana do księgi Guinessa. To ciekawe miejsce na Śląsku po prostu trzeba odwiedzić! Najwięcej okazów słynnej koronkowej roboty można zobaczyć w Muzeum Koronki.

Góra Żar i przełom Soły

Osoby, które cenią sobie niezwykłe widoki, koniecznie powinny się wybrać na Górę Żar. Na szczyt góry można wyjechać kolejką linowo-terenową, można też wyjść pieszo. Z góry Żar można podziwiać całą okolicę – Beskid Żywiecki, Beskid Mały, przełom Soły oraz zaporowe jezioro.

góry na śląsku

Katowicki Spodek

Bardzo charakterystycznym miejscem na Śląsku jest także Katowicki Spodek. To miejsce gdzie odbywa się wiele imprez kuluralnych i sportowych. Spodek jest połączony z Nowym Muzeum Śląskim oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Całość tworzy Strefę Kultury Katowic. Na dachu MCK stworzono Zieloną Dolinę, która z lotu ptaka wygląda bardzo efektownie. Muzeum Śląskie ma bardzo interesującą architekturę. Obiekt jest zbudowany ze szkła, stali, betonu, cegły i dużej ilości zieleni. Część obiektu znajduje się pod ziemią.

Gliwicka Palmiarnia

W Gliwicach znajduje się znana w rejonie Palmiarnia. Miejce to posiada mnóstwo ciekawych okazów roślin, w obiekcie zostało wydzielone nawet małe oceanarium z niezwykłymi morskimi roślinami. To miejsce zafascynuje dorosłych i dzieci o każdej porze roku.

palmiarnia na śląsku

Jak można zauważyć, Śląsk jest bardzo dużym obszarem, gdzie nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi. Można tu miło spędzić czas o każdej porze roku i zawsze dobrze się przy tym bawić. Śląsk warto odwiedzić przynajmniej kilka razy i spędzić tu nieco czasu, bo atrakcji jest tu tak dużo, że nie da się ich zwiedzić w jeden dzień.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wybrać idealne apartamenty w Cieplicach na rodzinne wakacje
Rodzinne Boże Narodzenie w hotelu Polanica-Zdrój
co przygotować na grilla ze znajomymi

Jesteś zainteresowany reklamą?

co przygotować na grilla ze znajomymi