dolnyslask360.pl

Portal dla turystów

Turystyka

Niezwykle ciekawe miejsca na Śląsku dla całych rodzin

Śląsk jest bardzo specyficznym rejonem w Polsce. Województwo Śląskie leży w południowo zachodniej części Polski, jest to rejon interesujący i ciekawy, idealne miejsce na wycieczkę rodzinną i aktywny wypoczynek.

Ciekawe miejsce na Śląsku dla rodzin z dziećmi

Na Śląsku jest wiele ciekawych miejsc, w które warto się udać z całą rodziną. Są to miejsca gdzie można dobrze się bawić o każdej porze roku, także miejsce gdzie można zobaczyć wiele ciekawych zabytków i poznać historię danych miejsc. Nie wszystkie atrakcje są płatne, wiele z nich można zwiedzić zupełnie za darmo.

Zamek w Będzinie

Jedną z najbardziej znanych atrakcji na Śląsku, jest Zamek w Będzinie. Znajduje się on na Szlaku Orlich Gniazd i jest sercem Zagłębia. Zamek góruje nad całym miastem bo leży na wzniesieniu nad doliną Przemszy. Zamek ten został wzniesiony już przez Kazimierza Wielkiego. Zamek posiada mury obronne, obecnie w środku znajduje się oddział Muzeum Zagłębia.

Górnośląski Park Etnograficzny i Park Śląski w Chorzowie

Kolejnym interesującym miejscem na Śląsku jest Górnośląski Park Etnograficzny oraz Park Śląski w Chorzowie. Wszystkie obiekty znajdujące się na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego pochodzą z XVIII i XIX wieku. Większość zachowanych się budynków jest z drewna i słomy, po wejściu na ten teren można się przenieść do starodawnej wsi.

Park Śląski w Chorzowie to miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zwiedzając ciekawe miejsca na śląsku, koniecznie trzeba odwiedzić Śląskie Wesołe Miasteczko zwane Legendią. To co wyróżnia to miejsce na tle całego kraju to fakt, że jest to najstarsze wesołe miasteczko w kraju. Na terenie Legendii działa mnóstwo atrakcji, które podnoszą poziom adrenaliny we krwi, atrakcji które bawią i cieszą.
Co więcej tuż obok Legendii znajduje się chorzowskie zoo. W miejscu tym można znaleźć wiele ciekawych okazów zwierząt. Jest to miejsce gdzie można pospacerować i nacieszyć się piękną pogodą.

Rónież i Planetarium, które znajduje się w Chorzowie, jest bardzo cennym miejscem na mapie Śląska. To miejsce gdzie można zobaczyć kosmos w dużym przybliżeniu i dowiedzeć się wielu ciekawych rzeczy o gwiazdach.

Koniakowskie koronki

Zwiedzając Śląsk koniecznie trzeba też zajrzeć do Koniakowa. Koniaków słynie ze swoich koronek, ręcznie wyrabianych. Koniaków razem z Jaworzynką i Istebną tworzą Trójwieś Beskidzką. W Koniakowie stworzono największą na świecie koronkę, została ona wpisana do księgi Guinessa. Najwięcej okazów można zobaczyć w Muzeum Koronki.

Góra Żar i przełom Soły

Osoby, które cenią sobie niezwykłe widoki, koniecznie powinny się wybrać na Górę Żar. Na szczyt góry można wyjechać kolejką linowo-terenową, można też wyjść pieszo. Z góry Żar można podziwiać całą okolicę – Beskid Żywiecki, Beskid Mały, przełom Soły oraz zaporowe jezioro.

Katowicki Spodek

Bardzo charakterystycznym miejscem na Śląsku jest także Katowicki Spodek. To miejsce gdzie odbywa się wiele imprez kuluralnych i sportowych. Spodek jest połączony z Nowym Muzeum Śląskim oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Całość tworzy Strefę Kultury Katowic. Na dachu MCK stworzono Zieloną Dolinę, która z lotu ptaka wygląda bardzo efektownie. Muzeum Śląskie ma bardzo interesującą architekturę. Obiekt jest zbudowany ze szkła, stali, betonu, cegły i dużej ilości zieleni. Część obiektu znajduje się pod ziemią.

Gliwicka Palmiarnia

W Gliwicach znajduje się znana w rejonie Palmiarnia. Miejce to posiada mnóstwo ciekawych okazów roślin, w obiekcie zostało wydzielone nawet małe oceanarium z niezwykłymi morskimi roślinami. To miejsce zafascynuje dorosłych i dzieci o każdej porze roku.

Jak można zauważyć, Śląsk jest bardzo dużym obszarem, gdzie nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi. Można tu miło spędzić czas o każdej porze roku i zawsze dobrze się przy tym bawić. Śląsk warto odwiedzić przynajmniej kilka razy i spędzić tu nieco czasu, bo atrakcji jest tu tak dużo, że nie da się ich zwiedzić w jeden dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *