RekreacjaTurystyka

Zamki Dolnego Śląska, które warto odwiedzić

Zamki Dolnego Śląska, które warto odwiedzić

Nie każde wakacje trzeba spędzać poza granicami naszego kraju. W Polsce nie brakuje bowiem wyjątkowych, klimatycznych miejsc, w których warto zatrzymać się na dłużej niż na weekend. Zamki Dolnego Śląska to atrakcja, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Fani interesujących historii, stylowych wnętrz oraz urokliwych zakątków na pewno nie będą zawiedzeni. Dolny Śląsk słynie bowiem z wielu pałaców i zamków, w których można fantastycznie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Tak bogatej oferty nie ma bowiem w żadnym innym regionie Polski. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Zamki Dolny Śląsk – te miejsca koniecznie trzeba zobaczyć

Każdy, kto odwiedzi Dolny Śląsk na pewno powinien przeznaczyć kilka godzin na obejrzenie zabytków, z których słynie tej region. Warte uwagi są między innymi: Zamek Czocha, Zamek Grodziec, Zamek Kliczków oraz Zamek Książ. Coraz więcej zamków Dolnego Śląska przestaje być tylko obiektami do zwiedzania, a staje się świetną bazą noclegową, w której można zrelaksować się, odpocząć i oderwać od codziennych problemów. Właściciele tego typu miejsc starają się, by każdy, kto zostaje w takim miejscu na dłużej poczuł się luksusowo, dlatego też w większości zamków można znaleźć świetne restauracje, piękne SPA, efektowne baseny oraz wiele innych atrakcji. Można więc z powodzeniem udać się do nich na dłużej niż jeden dzień! Zamki Dolny Śląsk przyciągają dorosłych, rodziny z dziećmi, grupy znajomych itp..

Sprawdź również: NIEZWYKLE CIEKAWE MIEJSCA NA ŚLĄSKU DLA CAŁYCH RODZIN

zamki dolnego śląska

Zamki Dolnego Śląska – Książ

To jeden z największych zamków na Dolnym Śląsku, ale też w Polsce. Historia jego sięga XIII wieku. Zbudował go Książę Świdnicko-Jaworski Bolek I Surowy, który to zapragnął mieć miejsce w stylu barokowym. Na zamku obecnie znajduje się muzeum wraz z niezwykle atrakcyjną podziemną trasą turystyczną (której historia sięga II Wojny Światowej). Ciekawostką jest to, że co roku na zamku odbywają się turnieje szlacheckie, które przyciągają rzeszę miłośników rycerstwa, jak i wielu turystów z całej Polski. Chętni mogą wykupić gustowny pokój lub apartament. Nocleg bowiem w takim miejscu jest naprawdę wyjątkowy.

NAJBARDZIEJ POPULARNE JASKINIE NA DOLNYM ŚLĄSKU

Zamek Grodziec

Zamek Grodziec usytuowany jest na jednym ze wzgórz Pogórza Kaczawskiego. Ciekawostką jest to, że został on wybudowany na wygasłym wulkanie. Zamki Dolny Śląsk to bogactwo tajemnic, a ten skrywa za swoimi murami niezwykle ciekawą historię. W każde wakacje zamek tętni życiem, gdyż z całego kraju przybywają turyści, którzy chcą poznać jego zakamarki. To nie tylko piękna budowla, ale także okolica. Ogólnie zamki Dolnego Śląska są często usytuowane w przepięknym krajobrazie.

Zamki Dolny Śląsk – Czocha

Kolejnym niezwykle rozpoznawalnym i popularnym zamkiem na ziemi Dolnośląskiej jest Zamek Czocha. Jego położenie zachwyca. Znajduje się on bowiem przy brzegu Jeziora Leśniańskiego, więc pięknych krajobrazów dookoła jest niezliczona. Obecnie zamek tętni życiem przez cały rok. Miejsce to także zachwyca filmowców. To tu bowiem powstały zdjęcia do filmów takich jak: „Wiedźmin”, „Gdzie jest generał” oraz „Dwa światy”. Goście, którzy zdecydują się na nocleg w tym zamku Dolnego Śląska mogą obawiać się, iż w nocy na korytarzy spotkają Białą Damę. W drugiej połowie sierpnia na zamku hucznie organizowane są turnieje rycerskie.

zamki dolny śląsk

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków położony wśród pięknych jezior, niedaleko Jeleniej Góry z dala od zgiełku miasta, na skraju Puszczy Zgorzeleckiej. Również i to miejsce ma bogatą historię. Mimo iż spłoną on w 1948 roku, to jednak jego właścicielom udało się odtworzyć jego mury i stworzyć w nim Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowe. Znajduje się tu obecnie między innymi: siedem sali konferencyjnych, kryty, okrągły basen, sauny, jacuzzi, korty tenisowe oraz boiska sportowe. Na najmłodszych także czeka sporo ciekawych atrakcji. Warte uwagi są między innymi: Klub Jeździecki oraz efektowne place zabaw. Ciekawostką jest to, iż nieopodal zamku znajduje się jeden z trzech w Europie cmentarzy koni. W związku z tym, iż zamek odwiedza w ostatnim czasie sporo obcokrajowców, mogą oni liczyć na przewodników, którzy opowiedzą im o tym miejscu również w języku angielskim.

Zobacz także: ATRAKCJE DOLNEGO ŚLĄSKA NA WEEKEND I WAKACJE

Udostępnij