Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska na weekend i wakacje

0
53

Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica niesamowitych atrakcji turystycznych, które są idealne na weekendowy wypad, jak i na dłuższe, wakacyjne zwiedzanie. Jest to teren, który można również zwiedzać z dziećmi, które na pewno będą zafascynowane atrakcjami, które proponuje ten region. Jakie atrakcje turystyczne warto poznać, będąc na Dolnym Śląsku?

Stolica województwa – Wrocław

Klimat Wrocławia, jego architektura i niezapomniany, ciągle pełen ludzi i śmiechu rynek zachęcają do rozpoczęcia zwiedzania właśnie od tego wyjątkowego miasta. Dolny Śląsk atrakcje turystyczne to Ostrów Tumski, który warto zobaczyć o zachodzie słońca, gdy wygląda najpiękniej. Muzeum „Pana Tadeusza”, które mieści się w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, czy Mostek czarownic, który mieści się przy katedrze św. Marii Magdaleny.

Dzieci będą zafascynowane poszukiwaniami uroczych krasnalki, które kryją się za lampami, na parapetach okiennych, czy przy krawężnikach. Jest to niesamowita zabawa dla dzieci, a jednocześnie ciekawa trasa turystyczna uliczkami miasta, które najbardziej oddają jego niesamowity klimat.

Panorama Racławicka to atrakcja turystyczna, obok której żaden dorosły turysta nie przejdzie obojętnie. Monumentalne malowidło musi zobaczyć każdy, kto będzie we Wrocławiu.

We Wrocławiu można spędzić kilka fascynujących dni i na pewno nie starczy czasu, by poznać miasto od podszewki.

Park Miniatur w Kowarach

Jest to atrakcja turystyczna, która została zaprojektowana z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach, którzy chcą zobaczyć Dolny Śląsk w pigułce.

Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach to skupisko najciekawszych zabytków, które szybko można poznać w towarzystwie przewodnika, który przybliży ich historię. Jest to atrakcja, która jest świetnym miejscem dla dzieci, które w czasie zwiedzania nie zawsze sobie radzą z długimi trasami.

Dla rodzin, które mają starsze dzieci jest to pierwszy punkt wyprawy, który pozwoli ustalić trasę najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska, która będzie dłuższym zwiedzaniem.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Dolny Śląsk atrakcje turystyczne to również Kopalnia Złota, w której można poczuć się jak odkrywca. Dzieci samodzielnie wydobędą grudkę złota, poznają Gnoma i wiele się dowiedzą o pracy górników.

Kopalnia Złota jest jedną z atrakcji Szlaku Tajemniczych Podziemi, w którego skład wchodzi 9 niezwykłych obiektów. Kopalnia Uranu w Kletnie, Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, Sztolnie Walimskie czy Podziemne Miasto Osówka to tylko niektóre atrakcje szlaku Dolnego Śląska.

Zamki, pałace, księżniczki i królowie

Dolny Śląsk atrakcje turystyczne bardzo często koncentrują się wokół historycznych miejsc, takich jak pałace czy zamki. Zwiedzanie ich to niesamowita przygoda dla małych podróżników oraz porządny łyk historii dla tych większych.

Zamek Grodno znajduje się na szczycie wzgórza Choina. Będąc w tym miejscu koniecznie trzeba obejrzeć ścianę, która tuż przed burzą staje się wilgotna. Warto również znaleźć wychodek, który jest ciekawym i oryginalnie usytuowanym miejscem.

Zamek Chojnik to ruiny XIII budowli, która znajduje się na górze, na która będziemy wspinać się około półgodziny. Ze szczytu wieży widać panoramę całego miasta. Na zamku znajduje się pręgierz, który będzie niesamowitą atrakcją. Koniecznie trzeba również wysłuchać legendy o Kunegundzie, pięknej i okrutnej córce kasztelana.

Jaskinia Niedźwiedzia

Dolny Śląsk atrakcje turystyczne to nie tylko miejsca, które znajdują się na powierzchni ziemi. Zwiedzając te rejony trzeba również pamiętać o atrakcjach, które czekają na turystów głęboko pod powierzchnią ziemi.

Jaskinia niedźwiedzia to królowa sudeckich jaskiń. Jaskinia ma 3 poziomy. Jej długość to 3 km, a głębokość około 60 m. W jaskini zobaczymy świetnie zachowane skamieliny zwierząt epoki lodowcowej.

Odwiedzając Dolny Śląsk koniecznie trzeba zajrzeć w Sudety. Z dziećmi można wybrać się w Góry Stołowe, które jako jedyne w Europie mają budowę płytową. Opisując Sudety nie można zapomnieć o Śnieżce czy Górze Ślęża, która wydaje się nie być wysoka (717,5 m n. p. m.), ale zdobycie jej może okazać się ciekawym wyzwaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here