Turystyka

Wymarzone wakacje jesienią

Wymarzone wakacje jesienią

Mimo że wakacje kojarzymy jedynie z sezonem letnim, także jesień jest doskonałą porą na urlopowy wyjazd. Wrzesień, październik czy nawet listopad są gwarancją niższych cen, a także niewielkiej liczby turystów. Możecie swobodnie zwiedzać miasta, korzystać z wszystkich atrakcji, zostawiając w swoim portfelu znaczne oszczędności. Oczywiście są też ograniczenia, związane choćby z pogodą. Nie zażyjecie więc kąpieli w morzu, czy nie spędzicie kilku godzin na plaży, grzejąc się w słońcu, chyba że zdecydujecie się na wakacje zagraniczne. Jak zaplanować jesienny urlop?

Polskie uroki

Zacznijmy od Polski, która obfituje w atrakcje, jakie można odwiedzić w porze jesiennej. Pierwszą opcją jest naturalnie Morze Bałtyckie. Mimo że pogoda nie sprzyja plażowaniu, z pewnością będziecie zachwyceni możliwością spacerowania brzegiem morza i wdychania leczniczego jodu. Co więcej, wiele ośrodków zapewnia dostęp do kompleksów basenowych, w których zażyjecie także relaksującej kąpieli. Jesienią warto zaplanować więcej zwiedzania. Można wybrać się do sąsiednich miejscowości lub przeprawić się promem do Szwecji, w czym pomoże pożyczka online, i zobaczyć piękne skandynawskie krajobrazy. Podobny klimat panuje na Mazurach. Tam z kolei zrelaksujecie się i zdystansujecie od codziennych obowiązków, w towarzystwie ciszy i pięknej jesiennej przyrody.

Celem późnych wakacji są także góry. W Tatrach czeka na was moc atrakcji – od przemierzania górskich szlaków, przez spacery w dolinach, aż do kąpieli termalnych. Te ostatnie zyskują od kilku lat coraz większe uznanie wśród turystów spragnionych kąpieli w leczniczych wodach. Ośrodków zapewniających dostęp do term jest co najmniej kilka – wystarczy więc wybrać ten, który odpowiada wam pod względem lokalizacji i cen i zarezerwować pobyt. Z dostępnością wolnych pokojów w tym okresie nie powinno być problemów. Góry to także świetna okazja do poznania kultury góralskiej. Wystarczy wybrać się na kilka imprez folklorystycznych czy też odwiedzić muzea prezentujące tatrzańskie tradycje. Będzie to doskonała rozrywka, a jednocześnie lekcja realioznawcza.

A może zagranica?

Jak wspomnieliśmy na początku, zagraniczne wakacje w sezonie jesiennym są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących słońce, plażę i ciepłe morze. Możliwości jest naprawdę wiele. Zacznijmy od krajów nam bliskich, czyli Hiszpanii i Portugalii, w których nawet w październiku możecie porządnie się opalić. Jeśli natomiast preferujecie nieco odleglejsze kierunki, warto rozważyć wyjazd do Egiptu, Kenii czy też Meksyku. Są to nieco droższe oferty, jednak z pomocą pożyczki online, bez trudu będziecie mogli sobie na nie pozwolić.

Wybierając zagraniczną destynację, nie zapomnijcie dokładnie sprawdzić warunków pogodowych panujących w kraju docelowym. Nie zawsze bowiem to, co się nam wydaje, okazuje się prawdą. W niektórych, szczególnie egzotycznych państwach, może to być czas pory deszczowej. W innych z kolei mogą panować tropikalne upały, które Europejczykom trudno znieść.

Udostępnij