Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Najciekawsze oferty dostawców telewizji

14 kwietnia 2021 dostawcy tv

Dostawcy telewizji prześcigają się w coraz bardziej zróżnicowanych ofertach. W Internecie znajdziesz rozmaite pakiety, które zawierają zawrotną liczbę programów, a także funkcji. Jak zatem wybrać, spośród tak licznego grona dostawców, nie tylko najciekawszą, lecz także najlepszą ofertę?

Sprawdź, jakie łącze oferuje dostawca

Niezależnie od tego, jak atrakcyjnie wygląda pakiet usług dostawcy telewizji i Internetu, jego działanie będzie zawsze zależeć od jakości łącza. Aby w pełni wykorzystać potencjał pakietu, połączenie powinno być stabilne i szybkie. Tylko w takim wypadku liczne kanały oraz najnowsze filmy obejrzysz w wysokiej rozdzielczości, dobrze widząc każdy szczegół i ciesząc się znakomitą jakością dźwięku.

Najszybszy Internet zapewnia światłowód symetryczny, który przesyła i pobiera dane z prędkością wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s. Najlepszy dostawca usług internetowych powinien mieć w swojej ofercie nie tylko bogaty pakiet programów telewizyjnych, lecz także takie łącze. Kiedy już upewnimy się, że Internet jest odpowiednio szybki, sprawdźmy, czy ta oferta dotyczy naszej miejscowości. Niektóre firmy mogą go zapewnić wyłącznie na terenie dużych miast.

Najszybszy Internet w Polsce – która firma ma go w swojej ofercie?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy sprawdzić badania niezależnych portali. Jeżeli będziemy sugerować się wyłącznie informacjami na stronach dostawców, wniosek będzie taki, że każdy ma najszybsze łącze i najlepszy pakiet programów. Fakty są jednak inne.

Pod koniec lutego 2021 roku portal Speedtest.pl po raz kolejny stworzył ranking dotyczący najszybszego Internetu w zestawieniu ogólnym i światłowodowym. Pierwsze miejsce zajęła firma INEA, która od 2017 roku jest liderem zestawienia, drugie UPC, a trzecie T-Mobile z Internetem stacjonarnym.

Która oferta jest najciekawsza?

Z wymienionych dostawców autorską ofertę telewizji mają INEA i UPC. W pakiecie T-Mobile można aktualnie skorzystać z zawartości portalu IPLA. Jednak naszym zdaniem nie jest on na tyle zróżnicowany, żeby porównywać go z ofertą firm wymienionych wcześniej.

Internet symetryczny i swobodna telewizja w INEA

W przypadku lidera zestawienia portalu, czyli INEA, sygnał telewizji internetowej jest dostarczany przez światłowód symetryczny. To najszybsze łącze w naszym kraju. Zapewnia przesył i odbiór danych na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy borykają się z niestabilnością łącza.

Szybki Internet powoduje, że filmy można oglądać zawsze w wysokiej rozdzielczości i cieszyć się rewelacyjną jakością dźwięku. Ponadto, takie łącze mogą docenić osoby, którym zależy na niskim pingu i braku lagów podczas rozgrywki gamingowej. Pakiet telewizyjny obejmuje usługi pozwalające na oglądanie programów nawet do 7 dni wstecz oraz dodawanie i odejmowanie dowolnych paczek kanałów w trakcie trwania umowy. To wszystko jest uzupełnione o bogatą bibliotekę filmów, seriali i bajek dla dzieci.

Światłowód do 1 Gb/s w UPC

UPC także ma się czym pochwalić. Oferuje telewizję internetową, która działa za pomocą łącza o szybkości 1 Gb/s. Jednak taka szybkość dotyczy głównie większych miast. Autorska aplikacja Horizon Go umożliwia oglądanie popularnych programów telewizyjnych. Podobnie jak w przypadku oferty INEA, zawartość kanałów jest dostępna przez 7 dni od emisji, można je także nagrać.

Jak widać, oferty zawierają rozmaite opcje, jednak różnią się głównie szybkością i rodzajem łącza. Wybór często motywuje zestawienie cen za wykupienie abonamentu. Warto jednak postawić na nowoczesne rozwiązania, aby nie musieć przejmować się słabym połączeniem lub zyskać większą swobodę w wyborze paczek kanałów i usługi TV.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zintegrowane usługi sprzątania dla przedsiębiorstw
Jak zapewnić ochronę obiektu w środowisku biznesowym?
Hotel z wyżywieniem czy bez

Jesteś zainteresowany reklamą?

Hotel z wyżywieniem czy bez