Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Opole atrakcje dla każdego turysty

7 grudnia 2020

W Polsce jest wiele atrakcyjnych miejsc, gdzie można miło spędzić czas. Jednym z ciekawszych miejsc na mapie Polski jest Opole. To niezwykłe miasto w województwie opolskim, leży w południowo zachodniej części Polski. W Opolu można miło spędzić czas o każdej porze roku, jest tu kilkanaście interesujących zabytków historycznych a także miejsc, gdzie można spędzić czas w sposób rekreacyjny i miły.

Opolskie zoo – atrakcja nie tylko dla dzieci

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Opolu, jest zoo. Ten ogród zoologiczny jest otwarty w sezonie wiosennym, letnim i jesiennym. Opolskie zoo jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu na terenie Polski. Zoo nie ma zbyt wielkich rozmiarów, przez to spacer po tym obiekcie w żaden sposób nie jest męczący. W opolskim zoo można spotkać wiele fascynujących zwierząt, które są doskonale widoczne na swoich wybiegach. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu majestatyczne żyrafy, goryle, jedyne w Polsce uchatki kalifornijskie, stateczne żubry czy przepiękne wilki. Zwierząt jest tu mnóstwo, każdy z nich ma zapewnione odpowiednie warunki do życia. Do opolskiego zoo warto się wybrać z całą rodziną.

Sprawdź także: ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

Opole atrakcje w centrum miasta

Także centrum miasta zachęca do zwiedzania i spędzenia miło czasu. Zwłaszcza Rynek opolski, zasługuje na poświęcenie mu dłuższej chwili na zwiedzanie. Rynek ten ma typowy średniowieczny kształt. W jego centrum znajduje się majestatyczny Ratusz. Na pewno w czasie spaceru po rynku natknąć się można na Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Na rynku działa wiele obiektów gastronomicznych, gdzie można miło spędzić czas o każdej porze dnia.

Wieża Piastowska i pozostałości po murach obronnych

Jednym z bardziej charakterystycznych zabytkowych obiektów Opola, jest Wieża Piastowska. Zbudowano ją w XIII wieku i do dziś góruje nad Opolem. Jest ona pozostałością po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Jest ona otwarta dla zwiedzających, jest cennym zabytkiem Opola.
Równie interesujące mogą być pozostałości murów obronnych i wieża Zamku Górnego. Dawniej miejsce to zamieszkiwali władcy Opola, obiekt pochodzi z XIV wieku.

Zobacz także: NIEZWYKLE CIEKAWE MIEJSCA NA ŚLĄSKU DLA CAŁYCH RODZIN

Obiekty sakralne w Opolu

Na pewno przy zwiedzaniu Opola, nie można pominąć obiektów sakralnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj Katedra Świętego Krzyża. Kościół pochodzi z XIII wieku i ma charakter gotycki. Cennym nabytkiem tego miejsca jest obraz Matki Boskiej Opolskiej.

Kolejnym wartym odwiedzenia obiektem sakralnym w Opolu jest Kościół Świętej Trójcy z kaplicą piastowską. Jest to mauzoleum Piastów Śląskich. Został on wpisany do rejestru zabytków Unesco.

Jeśli kogoś interesują sakralne obiekty, na pewno powinien też odwiedzić jeden z trzech znanych w Opolu cmentarzy. Są to zabytkowe miejsca, z licznymi rzeźbami i posągami.

Opole można odwiedzić o każdej porze roku. Zawsze znajdą się tu ciekawe atrakcje do obejrzenia. Co roku w Amfiteatrze opolskim odbywa się Festiwal Polskiej Piosenki, można do niego dojść przechodząc przez zabytkowy most groszowy, z wiszącymi parasolkami i kłódkami.

Redakcja dolnyslask360.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie podróżujemy przez świat słów, inspiracji i niezwykłych doświadczeń! Jesteśmy zespołem pełnym pasji do odkrywania nowych miejsc, dzielenia się poradami dotyczącymi podróży, lifestyle'u, rekreacji, sportu i wszelkich sposobów na wyjątkowy urlop.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zwroty produktów zakupionych w Homla
Studia podyplomowe
KATAR

Jesteś zainteresowany reklamą?

KATAR